BDI mohon largimin nga Qeveria, thotë se do t’i votojë ministrat e rinj

0

BDI do të mbetet në Qeveri dhe asnjë nga ministrat e kësaj partie nuk do të japin dorëheqje.Kështu ka thënë Ministri , Abdilaqim Ademi i cili është edhe Sekretar i Përgjithshëm i BDI-së.

BDIiiiiiiiiiiiiiii

Sekretari i përgjithshëm i BDI-së, Abdilaqim Ademi përgënjeshtroi lajmet dhe tha se nuk dorëhiqet askush nga partia e tyre.

“As unë e asnjë ministër shqiptar nuk jemi dorëhequr për dallim nga kolegët tanë maqedonas. Sot do të ketë seancë qeveritare për ministrat e rinj, në ora 13″ tha për Portalb, Ademi.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »