Bashkësia lokale e Tërrnocit organizon pritjen e Vitit të Ri në ambient të hapur

0

Nën organizimin e Bashkësisë Lokale të Tërrnocit, me rastin e ndërrimit të motmoteve, në qendër të fshatit, gjegjësisht para ndërtesës së BL-s do të organizohet pritje festive e ndërrimit të moteve.

timthumb

Këshilli organizativ është përkujdesur që edhe kësaj here ndërrimi i moteve i cili është bërë tradicional që nga periudha e UÇPMB-së, në qendër të Tërrnocit të pritet me muzike dhe fishekzjarre, të gjitha këto nën përkujdesin e BL-së. Muzika do të fillojë në ora 22:00h, në ora 00:00h fishekzjarret dhe vendosja e Flamurit kombëtar Shqiptarë./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »