Barça bëri të pamundurën realitet, jemi dëshmitarë të përmbysjes më të madhe në histori të futbollit (Video)

0

Barcelona e ka fituar ndeshjen kthyese të 1/8 së  finales të Ligës së Kampionëve ndaj Paris Saint-Germainit me rezultat 6-1 dhe vazhdoi në çerekfinale.

Katalunasit ishin më të mirë gjatë gjithë takimit dhe arritën të përmbysin rezultatin prej 4-0 nga ndeshja e parë.

Goli i parë në takim erdhi nga Luis Suarez në minutën e tretë, ndërsa Laycin Kurzawa ngriti epërsinë e vendasve duke shënuar autogol dhe me rezultatin 2-0 skuadrat shkuan në pushim.

Goli i shpresës u shënua nga Lionel Messi në minutën e 50-të nga pika e bardhë.

Por, në minutën e 62-të në skenë doli Edison Cavani, duke ia bërë më të vështirë kualifikimin.

Çdo gjë u bë dramatike me dy golat e shpejtë nga Neymar (88′ dhe 90’+1), por në minutën e fundit shtesë shënoi Sergi Roberto dhe kështu kualifikoi klubin spanjoll tutje, dhe u bë autor i përmbysjes më të madhe në histori të futbollit.

Kundërshtari i ardhshëm i Barcelonës do të mësohet pas shortit. /Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »