Baras në miqësoren e luksit ndërmjet Gjermanisë dhe Francës
14:51 | 15 Nentor 2017

Gjermania dhe Franca kanë barazuar 2:2 në miqësoren e zhvilluar në Koln.

Kombëtarja e Gjermanisë dhe ajo e Francës kanë barazuar 2:2 në miqësoren e luksit të zhvilluar në Rhein Energie Stadion. Golat për Gjermaninë i shënuan Timo Werner dhe Stindl, ndërsa të dy golat për Francën i shënoi sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette. Të dy trajnerët në këtë ndeshje nuk luajtën me formacionet më të mira, pasi dëshironin t’i provonin disa lojtarë të rinj.
Aurela Hoxha