Autostrada e drejtu Luginës vetëm premtim i lodhur

0

Edhe kryeministri aktual edhe i kaluari (që tash është zëvendëskryeministër), i kanë premtuar Gjilanit autostradë, e cila do të lidhte banorët e kësaj ane, por edhe shqiptarët e Luginës së Preshevës, me kryeqendrën e vendit.

auto_autostrada1434868894

Për këtë arsye, banorët e kësaj ane, por edhe drejtuesit e pushtetit lokal, presin që premtimi të mbahet dhe më në fund Anamorava dhe sidomos qyteti më i madh i kësaj ane të bëhen me rrugë më së paku dy korsi. Ndërkohë, në Prishtinë kanë nisur të studiohen modalitete për këtë autostradë, shkruan zeri.info. E kreu i Gjilanit thotë se është i informuar me atë që po ndodh në kryeqytet. Sipas Lutfi Hazirit, tashti është duke u bërë studimi i fizibilitetit për autostradën dhe projekti ideor është në fazën e modaliteteve

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »