Atletico është akoma në garë

0

Tri pikë të reja për Atletico Madridin që në javën e 32-të të La Ligas mposhti Deportivo La Corunan në udhëtim me rezultat 2-1.

atletico-euml-sht-euml-akoma-n-euml-gar-euml-video_hd

Antoine Griezmann ishte realizues i dyfishtë në pjesën e parë për kampionin në fuqi (5’ dhe 22’).

Në fraksionin e dytë, vendasit arritën që ta ngushtonin epërsinë me golin e Oriol Riera (78’).

Megjithatë, mysafirët ia dolën ta ruanin epërsinë deri në fund dhe të arkëtonin pikë të plota.

Atletico Madridi është nëntë pikë prapa Barcelonës në garën për titullin e kampionit të Spanjës. /Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »