Atë që nuk ia dha De Biasi, Taulant Xhaka e gjen në Zvicër (Facebook Status)
14:13 | 01 Prill 2017
Taulant Xhaka ka qenë njëri nga më të përmendurit e mediave shqiptare pas mosmarrveshjeve me trajnerin e Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi. Mesfushori shqiptar luajti gjatë gjithë ndeshjes me Baselin dhe janë shumë afër titullit kampion. Ai ka falenderuar shumë trajnerin e skuadrës dhe të gjithë tifozët e skuadrës së Baselit. Ky është postimi i plotë i Taulantit:

Kristin Prengaj