Asfaltohet rruga e cila kalon tek shkolla e fshatit Bilaç (Foto)

0

Sot ka filluar të asfaltohet rruga në fshatin Bilaç e cila kalon tek shkolla fillore dhe përfshin dy mahallë të këtij vendbanimi, ndërsa po e njejta rrugë të shpije edhe në drejtim të varrezave të fshatit.

Kjo rrugë, edhe pse tejet e frekuentuar, nuk ishte mar parasysh të kryhet më parë, thuhet në raportin e  lëshuar nga komuna e Bujanocit.

Komuna e Bujanocit, përveç subvencionimit të bujqësisë dhe biznesit, e vendosur që të punoj edhe në përmirësimin e infrastrukturës, në gjithë teritorin e komunës së Bujanocit./BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »