Arsyet pse ndiheni të lodhur tërë kohën

0

Ne të gjithë kemi tendencë të fajësojmë mënyrën e jetesës tepër të ngarkuar si shkaktar të lodhjes, transmeton portali arbresh.info.

Shumicën e kohës kemi të drejtë. Por nëse kjo gjë po ndodh tërë kohën, atëherë është koha të ndryshoni ca gjëra në jetën tuaj: Flini më shumë, zvogëlojini agjendën, hani më shumë ushqime të shëndetshme, pini më shumë lëngje, merrni multivitamina dhe hiqeni kafeinën e alkoolin.

Por duhet të dini që rraskapitja e vazhdueshme mund të jetë shenjë e ndonjë gjendjeje serioze mjekësore që ka nevojë të trajtohet.

Më poshtë keni gjashtë probleme të zakonshme për të cilat duhet të dini.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »