Arsenalit mund t’i dështoj Gabrieli

0

Përforcimi i madh i Arsenalit, braziliani Gabriel Paulista mund të dështoj në Angli.

arsenalit-mund-t-rsquo-i-d-euml-shtoj-gabrieli_hdDështimi i mbrojtësit mund të vije, pasi ai nuk e di aspak gjuhen angleze, dhe kjo është problem në një vend si Londra, transmeton Telegrafi.

Trajneri francez i Arsenalit, Arsene Wenger ka deklaruar se Silva nuk e di asnjë fjalë në gjuhën angleze dhe për këtë arsyeje ende nuk është duke luajtur.

”Kur ju nuk e dini gjuhën angleze dhe nuk i kuptni fjalët:’eja këtu, eja mprapa, në të djathtë, në të majtë’, atëherë kjo është problem për mbrojtësit”.

”Ju gjithashtu duhet t’i kuptoni edhe fjalët kryesore:’arbitër, goditje dënimi, pozicion jashtë loje etj”, tha Wenger. /Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »