Arrestohet R.A nga Tërnoci në Novi Sad për lëndë narkotike

0

Në dy akcione të ndara, policia e Novi Sadit ka gjetur rreth 880 gram marihuanë, rreth 7 gram kokainë, rreth 75.000 dinarë, 1775 euro dhe peshoren digjitale.

Foto ilustrim: Policia

Foto ilustrim: Policia

Në akcionin e parë janë arrestuar R.A (46) nga Tërnoci dhe N.P (25) nga Novi Sadi. Gjatë kontrollimit të banesës së N.P janë gjetur rreth 6 gram kokainë, rreth 60.000 dinarë, 1775 euro, peshorja digjitale, 17 plumba dhe një dokument për letërnjoftim. Ai ka shitur rreth 0,9 gram kokainë 34 vjeqarit nga Novi Sadi dhe kundër tij do të ngritet kallëzime penale për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale të posedimit të paligjshëm të lëndëve narkotike./presheva.com/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »