Arrestohet një shtetas Shqiptar në vendkalimin kufitar Horgosh, po transportonte 30 kg Hashash (Foto)

0

Policia në bashkpunim me Drejtorinë doganore në vendkalimin kufitar Horgosh kan zbuluar dhe konfiskuar më shumë se 30 kilogramë hashash dhe arrestoi kan arrestuar një person me shtetësi Shqiptare.

Oficerët e policisë, kur po kontrollonin makinë markë të “Peugeot 307”, targa shqiptare, i drejtuar nga shtetas i Shqipërisë E.C. (1991), ku ishte ndërtuar posaçërisht në zgavërn e automobilit një “bunker” ekstra për fshehjen e drogës, ata gjetën 16 pako me lëndë bimore narkotike të gjelbër , e cila dyshohet të jetë droga narkotike hashash me një peshë të përgjithshme prej 30.835 gram.

I dyshuari E.C. ju është përcaktuar masa e arrestit në paraburgim deri në 48 orë, me akuza penale për shkak të dyshimit se ai kishte kryer krimin e prodhimit të paautorizuar dhe trafikimin e drogave narkotike, E.C do të qëndroj në paraburgim deri sa Prokuroria e Lartë Publike në Suboticë, të mar një vendim tjetër./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »