Arrestohet një Serbë i cili po transportonte ilegalisht emigrantë nga Presheva

0
Foto: ilustrim

Foto: ilustrim

Veprimi i Ministrisë së Brendshme në Nish dhe forcave të përbashkëta të ushtrisë të Serbies dhe Policisë për të siguruar kufirin, ka arrestuar D.D. (1991) nga Vraja, dyshohet se dje u përpoqën për të kontrabanduar dhjetë emigrantë.

D.D. në pasditen e djeshme, në automjet “Reno Shafran”, në të cilën kishte vendosur pllakat e një tjetër makinë që transportonte tetë qytetarë nga Afganistanit dhe Pakistanit, dy prej tyre nga drejtimi i Preshevës për në Beograd. Kur policia u përpoqën për të ndaluar automjetin, i dyshuari u largua me shpejtësi, por veprimi i shpejtë është i policis ka arritur të ndalojn automjetin me emigrantë. Emigrantët janë të predispozuar në Qendrën Klinike në Nish.

Për shkak të dyshimit për kryerjen e veprave penale kalimin e paligjshëm të kufirit shtetëror dhe njerëzit e kontrabandës dhe falsifikimit të dokumenteve, i dyshuari është dërguar në paraburgim deri në 48 orë me kërkes të ankesës penale të administruara Zyra Themelore Prokurorit Publik në Nish./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »