Arrestohet një qytetar nga Lugina, në fshatin Pograxhë të Gjilanit për kontrabandim të mallrave

0
Foto ilustrim: Policia

Foto ilustrim: Policia

Në fshatin Pogragjë të Gjilanit njësiti policor ka ndaluar automjetin “Mercedes Sprinter” që drejtohej nga i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Serbisë.
Gjatë kontrollit është vërejtur se i njëjti është duke transportuar mallra komerciale pa dokumentacion përkatës.
Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa malli është konfiskuar së bashku me automjetin dhe i është dorëzuar Doganës së Kosovës njoftoj policia e Kosovës përmes kominikatës.

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »