Arrestohet narkodileri më i madh i Serbisë

0

Arrestohet narkodileri më i madh i Serbisë

Dragaosllav Kosmajac, i cilësuar si narkodileri më i madh i Serbisë, është arrestuar në shtëpinë e tij në Beograd, ka bërë të ditur ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq.

Përveç Kosmajcit, janë arrestuar edhe shtatë persona të tjerë, të cilët dyshohen se kanë qenë bashkëpjesëmarrës në kryerjen e veprave penale.

Siç raportojnë mediat serbe, katër prej tyre janë arrestuar në Mitrovicën e Sremit.

Kosmajac konsiderohet si Al Kapone i Serbisë dhe i Ballkanit. /rel/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »