Arrestohet kontrabanduesi i barnave nga Serbia

0

Arrestohet kontrabanduesi i barnave nga Serbia

Në qytetin e Obiliqit, Policia e Kosovës ka arrestuar një qytetar i cili është kapur duke shitur barna të kontrabanduara nga Serbia, në barnatoren e tij.

Arrestimi i tij është bërë menjëherë pasi që Njësitet për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, në bashkëpunim me AKPM-në, kanë bërë kontrollimin e barnatores së tij. Me këtë rast janë gjetur dhe konfiskuar barëra të kontrabanduara me banderola të Serbisë.

Të dyshuarit, pas intervistës i është caktuar masa e arrestit prej 30 ditësh.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »