Arrestohet D.S nga Bujanoci pasi që sulmoj baban e tij

0

dhun

Policia e stacionit policor në Bujanoc, nën autoritetin e Zëvendës Prokurorit të Prokurorisë Themelore Publike në Vrajë, solli vendim për paraburgim për 48 orë D.S. (1992) nga Bujanoci, për shkak të ekzistimit të arsyeve për dyshimin se ka kryer veprën penale të dhunës në familje.

Dyshohet se D.S. ka sulmuar fizikisht të atin dhe i ka shkaktuar atij lëndime trupore, thuhet në raportin e lëshuar nga Policia.

D. S. u soll para zëvendës prokurorit, i cili propozoi kujdestarinë, e cila u pranua nga gjyqtari për procedurë paraprake i Gjykatës Themelore në Bujanoc dhe i dyshuari është urdhëruar prtitvor në 30 ditë./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »