Arrestohen tre serbë nga Novi Pazari, transportonin duhan ilegalisht

0

Raporti i policisë Kosovare njofton, se në kufirin Kosovë-Serbi, janë ndaluar dy automjete një Pikap dhe një Golf 3 me targa te Novi Pazarit.

duhan

Gjatë kontrollimit brenda në vetura, janë gjetur 496.40 kg duhan të pa përpunuar 496.40, mall për të cilin të dyshuarit nuk posedonin dokumente përkatëse.

Gjatë intervistimit të dyshuarit e kanë pranuar se mallin kanë provuar ta transportojnë përmes rrugëve ilegale. Që të tre të ndaluarit, shtetas të Serbisë janë dërguar në mbajtje dhe malli është konfiskuar.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »