Arrestohen dy persona nga Presheva me 900 gram marihuane ne Nish

0

Pjestarët e policisë së Nishit në bashkëpunim me ata të Vranjës, kanë gjetur 900 gram marihuanë dhe me këtë rast kanë arrestuar F.F (1982) dhe A.A (1993) nga komuna e Preshevës për shkak të dyshimit se kanë kryer vepër penale për trafikim të lëndëve narkotike, njofton Ministria e punëve të brendëshme të Serbies.

F.F në vendkalimin me pagesë në rrugë në Doljevac kur e ka ndaluar policia, nga vetura e tipit “Mazada” ka hedhur paketimin me marihuanë, ndërsa A.A e kishte angazhuar F.F që ta transportoj drogën.

Dyshohet se droga ishte destinuar për shitje në territorin e Nishit

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »