Arrestohen edhe 2 persona tjer nga Bujanoci për trafikim me qenje njerzore

0

Arrest

Forcat e bashkuara të ushtrisë dhe MUP-it janë angazhuar për të ruajtur kufirin shtetërorë, dhe në bashkëpunim me drejtoratet e policisë në Vranjë dhe Nish, në aksione të ndara kanë arrestuar 2 persona nga Bujanoci në tentim të trafikojnë migrantë, njofton policia.

Në veturën G.C (49) nga Bujanoci ka tentuar ilegalisht që të transportoj 2 shtetas të Pakistanit dhe 3 të Sirisë.

Pas mbajtjes së 48 orëve në stacion policor, iu është caktuar paraburgim prej 30 ditëve.

Në rastin tjetër, në kontrollimet rutinë, kanë ndaluar një veturë e cila po drejtohej nga S.F (36) me targa “VR” nga Bujanoci duke transportuar 16 migrantë me prejardhje nga Afganistani

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »