Arrestohen 4 kosovarë nën dyshimin se kanë kryer vjedhje në Serbi

0

Katër shqiptarë të Kosovës janë arrestuar në Serbi, nën dyshimin se kanë kryer vjedhje në territorin e komunës së Kurshumlisë.
Policia serbe ka njoftuar se të arrestuarit janë M.P. (28), A.H. (31), L.H. (56) e G.B. (28), të gjithë nga komuna e Podujevës. Atyre u është caktuar masa e paraburgimit 30 ditë, përcjell GazetaMetro.

Ata dyshohen se kanë hyrë në një firmë private dhe e kanë vjedhur kasafortën me një sasi parash.

Sipas policisë së Prokuples, dyshohet se ata për një kohë të gjatë ‘vepronin’ në Serbinë qendrore, ku kanë kryer krime të ngjashme.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »