Arifi takon atasheun ushtarak të SHBA-ve
09:58 | 18 Mars 2015

Kryetari i komunës Nagip Arifi sot ka pritur në kabinetin e tij atasheun ushtarak të Amerikës, Taft Blakburn me të cilin kanë biseduar për situatën e sigurisë në vendin tonë. Ky takim është realizuar pasi që ky atashe ushtarak është emëruar së fundmi nga ambasada dhe se ishte vizita e parë në Bujanoc. takimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Takime të tilla sipas kryetarit të komunës së Bujanocit Nagip Arifit janë të rregullta me ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e akredituar në Beograd. Ky takim është realizuar pasi që atasheu ushtarak Taft Blakburn është emruar së fundmi në këtë post dhe vizita e tij ishte me qëllim të njoftimit përsëafërmi me kryetarin Arifi, ku kanë biseduar për situatën politike dhe atë të sigurisë në vendin tonë. takimi 2Kryetari Arifi pas takimit në prononcimin e tij ka thënë se, e ka njoftuar kolonelin amerikan edhe me projektet që është duke i realizuar ushtria amerikane nw komunën tonë. Në fund të takimit atasheu i ushtrisë amerikane Taft Blakburn, kryetarit Arifit i ka dhuruar në shenje respekti emblemën e ushtrisë amerikane nga njëra anë dhe flamurin e Amerikës nga ana tjetër./Bujanocinet/
Aurela Hoxha