Arifi sot priti Lekon zyrtare e lartë pranë zyrës së Komisares së lartër pakica në Hag.

0

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi priti sot në zyrën e tij  priti Tihana Lekon zyrtare e lartë pranë zyrës së Komisares së lartë për pakica në Hag.

Nagipi 3

Në këtë takim mes Arifit dhe zyrtarës së lartë Lekon i bisedua  për rrjedhën e ndërtimit të Objektit të lartë universitar dhe për situatën politike në përgjithësi. Kryetari Arifi i shprehi brengat dhe problemet e popullatës shqiptare në Luginë të Preshevës lidhur me të drejtat e tyre kolektive dhe individuale. Më pas delegacioni në fjalë së bashku me kryetarin e komunës vizituan lokacionin e ndërtimit të fakultetit./BujanociNet/

Nagipi 2 Nagipi 1

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »