Arifi: Ambasadori Burkhard mik i vaçant i Bujanocit

0

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi ka pritur sot në kabineti e tijë ambasadorin e OSBE-së në Begorad Peter Burkhard. Tem bisedimi ishte filimi i viti të ri akademik 2014-2015 të fakultetit ekonomimk të Suboticës dega në Bujanopc, zgjedhjet për Këshillin nacional dhe situate poltike dhe ajo e sigurisë në komunën e Bujanocit.

02

Kryetari Arifi e vlersoi ambasadorin Burkhard si mikë të veçant të Bujanocit, dhe shtoi se, takimet me ambasadorin gjithmonë janë frytdhënës pasi që shkembejmë idetë të ndryshme dhe njëkohësiht gjejmë zgjidhje të shumta në të mirë të qytetarëve të komuës së Buajnocit. Amabasadori i OSBE-së në Beograd Piter Burhar tha se, është kënaqësi që gjendet sot në Bujanoc dhe qëllimi kryesor i vizitës së tijë është fillimi i vitit të ri akademik 2014-2015 për studentët e komunës së Bujanocit. 01“Temë diskutimi me kryetarin tuaj ishte edhe dnërtimi i objketit të shkollimit të lartë në Bujanoc, gjithashtu për 3 javë presim edhe zgjedhjet për Këshill Nacional dhe unë jam i kënaqur që të gjiha përgaditjet janë duke shkuar në mënyrë të kënaqshme dhe më gëzon fakti që të gjitha partiti politike shqiptare janë pro këtyre zgjedhjeve. Unë personalisht shpresoj që edhe fushata por edhe dita e zgjedhjeve do të jenë konstruktive dhe fer” u shpreh Burhard. Në këtë takim përveç kryetarit Arifi dhe Ambasadorit Burkhard të pranishëm ishin edhe stafi i kabinetit të ambasadorit si dhe shefi i kabinetit të kryetarit Arbër Pajaziti. Sot ka filluar gjenerata ekatërt e studentëve që studiojnë në fakultetin e Suboticës në Bujanoc ku 69 studentët do të vijojnë studimet me buxhetin shtetëror./BujanociNet/

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »