“Apple”, me orët e mençura provokon Zvicrën

0

Prodhuesi zviceran i orëve luksoze “TAG Heuer” ka planifikuar për të prodhuar orët e tij të “mençura”, tha drejtori i kompanisë, Jean-Claude Biver.

Kjo kompani, e cila është në pronësi të korporatës “LVMH”, ka në plan për të lansuar “orët e mençura” që me siguri nuk do të jenë një kopje e “Apple Rights Watch”, theksoi Biver.

Sipas fjalëve të tij, ky produkt duhet të jetë në dyqane vonë në pranverën e vitit të ardhshëm dhe ndoshta do të prezantohet në panairin e orëve në Bazel.

Duket të jetë përgjigjja e parë e vërtetë pas deklaratave të projektuesit të orëve “Apple”, Johnny Ives, i cili kishte thënë se industria zvicerane do të ketë probleme kur “Apple” do të fillojë shitjen e orëve të mençura “Rights Watch”.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »