Analisti britanik: Tensionet etnike, tamam kur opinioni nisi të zgjohet

0

Studiuesi britanik James Ker-Lindsay vëren faktin se ngjarjet e sotme në Kumanovë ndodhin në kohën kur opozita zbardh përgjimet dhe kur “opinioni publik nis të zgjohet”.

James

Ker-Lindsay ka publikuar disa botime për çështjet e sigurisë dhe paqes në Ballkanin Perëndimor dhe është njohës i mirë i rajonit.

“Një përmbledhje për Maqedoninë: opozita zbardh skandalet e qeverisë. Opinioni publik nis të zgjohet. Shteti, përnjëherësh, përballet me tensione etnike”, shkruan Ker-Lindsay në Twitter.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »