Amerika nisë planin, kundër Botërorit "Rusia 2018"
10:00 | 03 Prill 2015

Këtë herë edhe amerikanët po interesohen për futbollin. Mësohet se 13 senatorë të njohur amerikanë i kanë shkruar një letër presidentit të FIFA-s, Sepp Blatter, duke i kërkuar që t’ia heqë Rusisë organizimin e Botërorit 2018. rusia Në letër ata citojnë si arsye për këtë vendim veprimet e Putin në Krime dhe Ukrainë. Mes nënshkruesve janë edhe John McCain, ish- kandidat për president dhe Robert Menendez.
Aurela Hoxha