Amerika nisë planin, kundër Botërorit “Rusia 2018”

0

Këtë herë edhe amerikanët po interesohen për futbollin. Mësohet se 13 senatorë të njohur amerikanë i kanë shkruar një letër presidentit të FIFA-s, Sepp Blatter, duke i kërkuar që t’ia heqë Rusisë organizimin e Botërorit 2018.

rusia

Në letër ata citojnë si arsye për këtë vendim veprimet e Putin në Krime dhe Ukrainë.

Mes nënshkruesve janë edhe John McCain, ish- kandidat për president dhe Robert Menendez.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »