Ambasadori i Kosovës në Beograd takoi përfaqësuesit institucional të Bujanocit

0

Sot në Bujanoc qëndroi Ambasadori i Republikës së Kosovës ne Beograd z.Valdet Sadiku dhe bashkëpunëtori i tij z. Amir Haziri, ku në një drekë pune u takua me Kryetarin e Komunës z.Nagip Arifin dhe Kryetarin e KNSH -së z.Jonuz Musliun.

11822747_929513700447784_6710949919038392418_n (1)

Siq shkruan në profilin e PD-së, në këtë takim u diskutua për situatën politike në Luginë të Preshevës si dhe për problemet e shqiptarëve në përgjithsi, me theks të veçantë u diskutua edhe për marrëveshjet e arritura në dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit. Komuna e Bujanocit dhe Ambasada e Republikës së Kosovës në Beograd kanë takime të rregullta si në Bujanoc ashtu edhe në Beograd./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »