Ambasadori Bocka takohet edhe me kryetarin e kuvendit të Bujanocit
18:32 | 13 Dhjetor 2018
Sot gjatë qëndrimit të tijë në Luginë Bocka ka takuar institucionet lokale dhe institucionin e KNSh-së, Bocka, ka takuar edhe kryetarin e kuvendit të Bujanocit, Adnan Destani, dhe liderin e LPD-së Shqiprim Musliu.

Musliu në profilin e tij në facebook ka shkruar; "Sote me bashkpuntoret pata knaqesin te realizoj nje takim me ambasadorin e Shqiperise ne Beograd z.Ilir Bocka dhe sekretarin e ambasades z.Virgjil Mucaj.Gjat takimit u diskutua per gjendjen aktuale politike ,ekonomike sociale dhe te sigurise ne Lugine te Presheves."

Kejvina Kthella