Alfabet me 13 shkronja, zbuloni cila gjuhë

0

Lajmi.net ju sjellë fakte të shumta të cilat ju shuajnë kuriozitetin dhe ju shtojnë diturinë mbi botën. Lexoni më poshtë:

11% e njerëzve janë majtakë
Muaji Gusht ka përqindjen më të madhe të lindjeve
Mesatarja që një person të bie në gjumë është 7 minuta
Ariu i ka 42 dhëmbë
8% e njerëzve kanë një bri ekstra në trup
85% e jetës bimore gjendet në oqean
Alfabeti hawaiian i ka 13 shkronja
Emri i ‘Mickey Mouse’ në Itali është TOPOLINO
Fluturimi më i gjatë i një pule është 13 sekonda.
Tre gjuhët më të folura në botë janë gjuha mandarin kinez, spanjisht dhe anglisht. /Lajmi.net/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »