Albano Bogdo tregon një pjesë jo të lumtur të fëmijërisë së tij që askush nuk e dinte!
14:51 | 09 Nentor 2017

Aktori i njohur i “Apartamenti 2Xl” Albano Bogdo, përmes një postimi në rrjete sociale ka treguar se gjatë fëmijërisë së tij ka qenë një nga viktimat e “bullizmit” nga djem të ndryshëm që jetonin në një lagje me të.

Megjithatë ai ka theksuar se hakmarrja nuk është rruga e duhur për ti dhënë fund këtij fenomeni. “Me beri te mendohem pak kjo puna e bulizmit. Ne femijerine dhe adoleshencen time, bulizmi nuk ishte vetem verbal. Ishte kryesisht fizik. Cdo lagje apo shkolle, kishte 5 apo 6 t forte, qe te qellonin sa here te donin. Cfare bera une? Krijova nje shoqate? Berra thirrje per ndihme? Qava se me shane apo me qelluan? Aspak. U bera shok me Vironin, me N dhe V, me R dhe S, dhe u hyra bulistave me dru derisa mallkuan diten qe linden( shaka). Mbarova shkollen, u bera ky q jam sot, dhe ish bulistat( sa emer qesharak) m marrin n tel dhe me thone se e kane per nder qe jane nga i njejti qytet me mua. Zgjidhja nuk eshte hakmarrja. Zgjidhja nuk eshte ankesa, apo qurravitja. Zgjidhja eshte te besosh ne veten tende, ose t kesh 45 kusherinj t pare sic kisha une dhe ste ngacmon njeri,”-përfundon Albano në rrjete sociale.
Aurela Hoxha