Aksion i policisë në fshatin Tërrnoc (e premte 31 tetor 16:10h) e plotësuar

0

Në shtëpitë e Mesud Jusufit, Qani Avdiut dhe Sefer Avdiut policia konfiskon duhanin e pa përpunuar të cilët e kishin prodhuar me djers e mund gjatë tërë verës këto tri familje nga Tërrnoci.

_________________________________________________

Në orët e pasditës në fsahtin Tërrnoc të Bujanocit policia ka filluar një aksion bastisjesh nëpër disa shtëpit të këtij vendbanimi etnikisht me shqiptarë, me pretekst për gjetje të duhanit të kontrabanduar, mëson BujanociNet.

policija-policijski-auto

Aksioni ka fillaur në orët e pasditës të së premtës dhe kur po raportojmë është duke vazhduar kontrolla nëpër disa shtëpi. Burimet e sigurta të BujanociNet bëjnë të ditur se kjo bastisje ka për qëllim konfiskimin e mallërave të kontrabanduar nga Kosova./BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »