Aksion i madh policor, Arrestohen 11 Persona në Preshevë e rrethinë

0

Në Preshevë dhe rrethinë momentalisht po ndodh aksion i madh policor siç thuhet me emrin e koduar “pastrim tereni”, ku deri tani janë arrestuar 11 persona që janë të dyshuar si grup kriminal ndërkombëtar. Siç shkruajnë mediet serbe, bëhet fjalë për grupën e cila merret me trafikime njerëzish.

Arrestimi

Në “pastrim tereni”, deri tani në 11 lokacione, janë identifikuar dhe arrestuar 11 persona, të ashtuquajtur si grupër kriminale nga Presheva dhe Miratoca. Aksioni vazhdon edhe në fshatrat tjera që janë në kufi me Maqedoninë dhe në linjën administrative me Kosovën. Në këtë aksion po merr pjesë Drejtoria e policisë në Vranjë, Agjensioni informativ i Sigurisë (BIA) dhe gjykata e lartë nga Vranja.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »