Aksident i rënde në Somolicë (Foto)

0

Në aksident që ka ndodhë në autostradë afër fshatot Somolicë në komunën e Bujanocit, një person është lënduar rëndë ndërsa dy të tjerë më lehtë, njofton policia.

Sipas policisë, deri tek aksidenti ka ndodhë kur vetura e tipit “Peugeot 407” me targa VR ka rrëshqitur nga rruga.

Në këtë aksident rëndë është lënduar një grua 48 vjeçare ndërsa dy meshkuj njëri 49 dhe tjetri 19 vjet janë lënduar lehtë, të gjithë nga Vranja.

Kundër shoferit te “Peugeot” do të ngritet vepër penale, për shkak të dyshimit se ai ka kryer veprën penale të veprave të rënda kundër sigurisë së trafikut publik.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »