Aksident i rëndë në Serbi, dy të vdekur dhe shtatë të lënduar

0

Dy persona kanë mbetur të vdekur, dhe shtatë të tjerë të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur sot në Peçiniq, në autostradën që lidh Sremska Mitrovicën dhe Beogradin.

foto

Shtatë të lënduarit janë transportuar me emergjencë në spital, ku midis të lënduarve janë pranuar edhe katër fëmijë të moshës, 13, 11, 9 dhe 8 vjeç, si dhe tre të rritur, raporton Tanjug, transmeton në shqip Indeksonline. Ministria e Brendshme në Serbi ka thënë për Tanjug se aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 14:40, kur një kombi ka goditur nga mbrapa një kamion, ku dy persona gjetën vdekjen në vendin e ngjarjes. Ndërkaq, aksidenti ka ndodhur në korsië e rrugës drej Beogradit. /Indeksonline/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »