Afër Sumulicës aksident i rëndë, humb jetën një shtetas maqedon
10:02 | 31 Maj 2015

Shtetasi maqeon Martin M (19) ka ndërruar jetë nga plagët e marra, ndërsa Nikola M është lënduar rëndë pas një aksidenti që ka ndodhë sot rreth orës 12:30 në autostradën Preshevë – Bujanoc afër fshatit Sumulicë. Aksident Aksidenti ka ndodhë kur vetura e tipit “Opel Vectra” me targa të Maqedonisë ka goditur veturën speciale e cila shenon rrugët me ngjyrë e “Putevi Srbija”. Nga lëndimet e pësuara ka ndërruar jetë Martin M. menjëherë pas pranimit në spital ndërsa ndihmës shoferi Nikola M ka pësuar lëndime dhe është transportuar në qendrën spitalore në Nish.
Françeska Jaçe