Afër Bujanocit kapet rumuni me 41 kilogram marihuanë
14:47 | 08 Prill 2018
Policia e Vranjës kanë zbuluar më shumë se 41 kilogram marihuanë dhe kanë arrestuar shtetasin rumun L.B (1967) për shkak se ka kryer vepër penale për trafikim droge. Policia në autostradën E75, afër fshatit Srpska Kuca, në rrethinën e komunës së Bujanocit, në bunker të ndërtuar special në tavan dhe dysheme të veturës të veturës Renault Kangoo me targa rumune janë gjetur 41 kilogram e 663 gram marihuanë. Shtetasit rumun iu është caktuar nga prokurori 48 orë paraburgim, ka njoftuar policia ne faqen e saj zyrtare.

Kejvina Kthella