A po përsëritet historia?

0

FR

Franca në vitin 2000 kishte fituar Kampionatin Europian të futbollit dhe këtë është afër ta bëjë edhe në Euro 2016.

Por ajo që e dallon më së shumti është edhe rruga e njëjtë e gjysmëfinaleve me të cilën Franca ka kaluar në finalen e madhe.

Sikurse në fitoren ndaj Gjermanisë, 2 me 0, Franca kishte fituar 2 me 1 ndaj Portugalisë në Euro 2000 me një gol të shënuar nga pika e bardhë nga Zinedine Zidane. Në fitoren 2 me 0 ndaj Gjermanisë, gol nga pika e bardhë shënoi Antoine Griezmann.

Në finalen e së dielës, Franca luan ndaj Portugalisë.

Mbetet të shihet nëse nikoqirët do të përsërisin historinë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »