A po përgaditet Rusia për luftë!? (VIDEO)

0

Mijëra trupa ruse u vunë në gatishmëri këtë mëngjes pasi Presidenti rus Vladimir Putin ka urdhëruar stërvitje të papritura ushtarake masive për të testuar gatishmërinë e forcave të armatosura për t’u përballur me sfidat e pjesës veriore të vendit dhe veçanërisht në Arktik.

auto_rusia1426534749

Urdhri për gatishmërinë ushtarake është lëshuar për Flotën Veriore dhe njësive të parashutistëve në qarkun qshtarak Perëndimorë, transmeton TetovaSot.

38.000 trupa, 41 anije, 15 nëndetëse, 110 avionë luftarake dhe helikopterë që marrin pjesë në stërvitjet që të përqëndrohet në forcimin e pranisë ruse në Arktik dhe për të testuar shpejtësinë e transferimit të njesive të operacioneve speciale në një distancë më të madhe./TetovaSot/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »