• Më 28 Nëntorë Ansambli “Shota” në Bujanoc

  28 Nëntori, dita e Flamurit kombëatr, është një nga ditët më të rëndësishme e historisë së Kombit Shqiptarë. Për nder të 28 Nëntorit ditës së Falamurit nën organizimin e Këshillit Kombëtarë Shqiptarë do të organizohen aktivitete të ndryshme kulturoro-artistike për këtë datë të veçantë historike. Më 28 Nëntor ditë e shtunë me fillim nga ora 12:00 do të mbahet manifestim […]

  Më 28 Nëntorë Ansambli “Shota” në Bujanoc
 • Piloti me prejardhëje shqiptar nga Presheva ishte ai që e goditi aeroplanin rus (Foto/Video)

  Turqia ka qëlluar një avion ushtarak rus në kufi me Sirinë lajmi vjen nga qielli pikërishtë nga piloti shiptar i cili ka lajmëruar bazën ushtarake në Ankara dhe më pas edhe presidentin turk Erdogan. Pas pak minutash lajmi për rrëzimin e aeroplanit rus bëri jehonë të madh në mediat botërore çka nuk munguan as deklaratat e Erdogan sipas të cilit […]

  Piloti me prejardhëje shqiptar nga Presheva ishte ai që e goditi aeroplanin rus (Foto/Video)
 • Të mërkurën (nesër) protestë në Bujanoc, “Dua Abetaren time” dhe “Duam librin shqip”

  Ju informojmë se protestat për librin shqip në Luginën e Preshevës, të cilat filluan në Preshevë, do të vazhdojnë edhe në Bujanoc. Nesër, e mërkurë, më 25 nëntor 2015, në Bujanoc, do të mbahet Marshi paqësor i studentëve dhe nxënësve të Luginës së Preshevës me motot: “Dua Abetaren time” dhe “Duam librin shqip” Marshi protestues do të niset nga shkolla e […]

  Të mërkurën (nesër) protestë në Bujanoc, “Dua Abetaren time” dhe “Duam librin shqip”
 • A po pajtohet Kongresi Amerikan për ndërrimin paqësor të kufijve Kosovë- Serbi?

  Xhevat Latifi/ xlpress.tv Vetëm pak ditë pasi që delegacioni i Luginës së Preshevës i përkrahur nga Liga Qytetare Shqiptare Amerikane kishin takuar kongresistin Dana Rohrabacher,  ka pasuar reagimi i këtij kongresisti  në adresë të Kryeministrit të Serbisë Alekasander Vucic në të cilën letër  kongresisti Dana Rohrabacher shpërfaqë besimin e tij se si zgjidhje më e mirë për këtë rajon është […]

  A po pajtohet Kongresi Amerikan për ndërrimin paqësor të kufijve Kosovë- Serbi?
 • Nga Lugina thonë se do të radikalizohen nëse Kosova s’e ndërron trajtimin për ta (Video)

  Represioni që ushtroi shteti serb detyroi që shqiptarët e Luginës së Preshevës të lënë pas gjithçka patën. Ata u vendosën në qytete të ndryshme të Kosovës, për t’u bërë më pas banorë të këtij shteti, raporton KohaVision. Por, ka disa herë që shprehin pakënaqësinë për trajtimin që ua bën Qeveria e Republikës së Kosovës, për çka thonë të kenë humbur […]

  Nga Lugina thonë se do të radikalizohen nëse Kosova s’e ndërron trajtimin për ta (Video)
 

Lajme »

Luten kush e gjen targën BU005ČM të lajmrohen

Luten kush e gjen targën BU005ČM të lajmrohen

11.26.2015 at 23:25

Një qytetar nga Bujanoci lutë personin që kan gjetur një targë të për automjet ( BU005ČM ), të lajmrohën në numrin e telefonit 0628137455 ...

 

Sport »

KF “Tërnoci” në turneun mbarëkombëtar “Tetova 2015”

KF “Tërnoci” në turneun mbarëkombëtar “Tetova 2015”

11.26.2015 at 20:57

Sporti gjithnjë mbetet një vlerë e padiskutueshme që reflekton nivel qytetarie të një shoqërie. Sporti i futbollit në veçanti afirmon shoqërimin si një mundësi...

Showbiz »

Aurela Hoxha nuk e zhvesh fustanin e nusërisë

Aurela Hoxha nuk e zhvesh fustanin e nusërisë

11.26.2015 at 23:45

Bukuroshja e njohur, Aurela Hoxha, ndonëse i dha fund lidhjes së saj disa vjecare, nuk po e “zhvesh” fustanin e nusërisë. Hoxha, në të bardhën shkëlqen si gjithnjë,...

Teknologji »

Shikoni se si ‘USB-ja vrasëse’ shkatërron kompjuterin në pak sekonda [Video]

Shikoni se si ‘USB-ja vrasëse’ shkatërron kompjuterin në pak sekonda [Video]

11.24.2015 at 20:16

Kini kujdes nga USB-ja vrasëse! Siç mund të shikoni edhe në videon e mëposhtme, ajo shkatërron kompjuterin në pak sekonda, duke fshirë kështu të gjitha të dhënat...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com