7 të vdekur nga aksidenti hekurudhor në Filadelfia

0

Autoritetet amerikane po punojnë për të përcaktuar shkakun e katastrofës hekurudhore që ka ndodhur në Filadelfia, duke lënë të vrarë shtatë persona dhe plagosur mbi 200 të tjerë.

ae0d58b0-5d17-4216-9aaa-6f1502531cf6-w640-r1-s

Shtatë vagonë, përfshirë motorin e trentit Amtrak, i cili udhëtonte drejt Nju Jorkut, kanë dalë nga shinat të martën në mbrëmje.

Mbi 200 njerëz janë trajtuar në spital, ka thënë kryetari i Filadelfias, Michael Nutter.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë se hekurudha “është mënyrë e jetës për shumë” në Amerikë dhe se është i tronditur nga katastrofa.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »