7 gjërat që shqiptarët i kanë më të mira se e gjithë bota

0

1. Kerrin

Image

Këtë e kemi dëshmuar disa her. Veturat më të mira të botës i gjen në Kosovë.

2. Shtëpitë

Image

Nuk gjen askund mobile e kuzhina më të bukura se te shqiptarët.

3. Kafet

Image

Këtë edhe të tjerët na e treguan. I kemi më të mirat në botë.

4. Jetën

Image

Të gjithë e njohim dikë që jeton si begu nga remitancat. Pa prek sen me dorë si zotni jeton. Ka raste edhe si politikanët të cilët jetën e ndërtuan me shumë “mund” dhe “sakrificë” për atëdheun.

5. Të rinjët

Image

Për këtë dorën në zemër edhe gjermani na i ka lakminë. Vetëm ne me sa duket nuk ia dimë vlerën.

6. Taksit

Image

Përderisa në shumë vende të botës taksit janë mkina shumë të vjetra, në Kosovë të rastis të hypësh edhe në ndonjë BMW e cila punon 1 për Fushë Kosovë.

7. Dasmat

Image
Këtu jo vetëm një dit, por tri më se paku. Madje nuset i marrim edhe nga qjelli. Ndoshta sepse kemi shumë trafik nga veturat e shumta, pse mos ta marrim me helicopter./Ripost

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »