30 të plagosur nga shpërthimi i një bombole gazi në Pogradec
14:56 | 01 Shkurt 2016

Në Pogradec ka shpërthyer një bombol gazi, duke lënduar 30 persona. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Beragozht në komunën Dardhas. bombola Gjithashtu, bëhet e ditur se bombola ka shpërthyer brenda një lokali. Deri më tani nuk dihen detaje të tjera. Policia ka shkuar në vendngjarje së bashku me ambulancat dhe zjarrfikësit./shekulli
Rashel Kolaneci