3 mënyra si t’i hiqni qimet e parritura në lëkurë (Foto)

0

Qimet e parritura në lëkurë shkaktojnë puçrra të mëdha, të kuqe dhe të dhimbshme – një gjë të cilën nuk do ta dëshironi sidomos gjatë kësaj stine.

Por, për t’i eliminuar ato pa dhimbje dhe pa infeksion ju duhet pak punë. Dermatologia Monika Kiripolsky e përshkruan këtë në tre hapa:

Kimja

Përshkrimi: Hiqni qelizat e vdekura të lëkurës me një pastrues duke e shtrirë mbi lëkurën ku është shfaqur puçrra me qimen e parritur.

kimja 2

Aplikoni nxehtësi Duke përdorur një leckë të ngrohtë, vendosni presion të butë në çdo anë të puçrrës për 2 deri në 3 minuta dy herë në ditë derisa floku të dalë jashtë.

Kimja

Tërhiqeni Kur qimja të shfaqet në sipërfaqen e lëkurës, tërhiqeni atë me një piskatore të sterilizuar. (Lajmi.net)

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »