20 futbollistët më të paguar në botë (Foto)

0

futbollistet

Revista ‘Forbes’ ka publikuar listën prej 20 lojtarëve që përfitojnë më së shumti gjatë një viti kalendarik.

Cristiano Ronaldo e Lionel Messi prijnë në listën e lojtarëve që përfitojnë më së shumti gjatë një viti kalendarik.

‘Forbes’ ka përzgjedhur 20 lojtarët duke u bazuar në rrogat që marrin te klubet përkatëse dhe përfitimet në botën e marketingut, ku padyshim Messi e CR7 fitojnë shumë më shumë se të tjerët, përcjell Gazeta Express.

Këta janë 20 lojtarët më të paguar në botë sipas ‘Forbes’:

20. Samir Nasri (Manchester City) | $15m

19. David Silva (Manchester City) | $17m

18. Robin van Persie (Fenerbahce) | $17m

17. Angel Di Maria (Paris Saint-Germain) | $18m

16. Bastian Schweinsteiger (Manchester United) | $18m

15. Mesut Ozil (Arsenal) | $18m

14. Thiago Silva (Paris Saint-Germain) | $18m

13. Radamel Falcao (Chelsea) | $19m

12. Yaya Toure (Manchester City) | $20m

11. James Rodriguez (Real Madrid) | $21m

10. Cesc Fabregas (Chelsea) | $21m

9. Eden Hazard (Chelsea) | $22m

8 Luis Suarez (Barcelona) | $23m

7. Sergio Aguero | $24m

6. Wayne Rooney (Manchester United) | $26m

5. Gareth Bale (Real Madrid) | $34m

4. Neymar (Barcelona) | $34m

3. Zlatan Ibrahimovic (Paris Saint-Germain) | $37m

2. Lionel Messi (Barcelona) | $77m

1. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) | $82m

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »