2 Vjetori dhe Kuvendi zgjedhor i Unionit Studentor të Luginës së Prshevës në në Maqedoni

0

Më datë 01.03.2015 , me rastin e dy vjetorit të themelimit dhe funksionimit të Unionit Studentor të Luginës së Preshevës në Maqedoni, u mbajt mbledhja e Kuvendit te Dytë të USLPM-së në Shkup, në lokalet e shoqatës “Vizion – M”.

unioni studentor

Me këtë rast u shtjelluan pikat e parapara për rend dite si: raport mbi progresin e Unionit, shqyrtim dhe zgjedhje të reja në organe të shoqatës, si dhe ndarja e mirënjohjeve për të gjitha organizatat joqeveritare, mediumeve dhe çdo institucioni tjetër që e ka përkrahur unionin për dy vite.

Të pranishëm ishin mysafirë, studentë nga Lugina që studiojnë në R. e Maqedonisë, (studentë nga Shkupi, Kumanova,e Tetova), themelues, kuvendarë e aktivistë të Unionit. Ngjarjen e përshëndeti kryeredaktori i revistës ‘’ Shenja’’ z. Latif Mustafa.

Kryesia e re e zgjedhur nga ky kuvend,që do të gëzojë mandat dyvjeçarë përbëhet nga :

Shaha Hyseni – kryetare e Unionit,

Fitim Arifi dhe Vigan Ibrahimi – Nënkryetarë.

Pas përfundimit të mbledhjes, për të gjithë të pranishmit u shtrua një koktej rasti.

Unioni Lugines

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »