145 vjeçari: Jam gati të vdes, e kam përgatitur varrin që në 1992 (Foto)

0

1

Mbah Gotho mendohet se është njeriu më i vjetër në botë.
Ai pretendon se është plot 145 vjeç.
Indioneziani ka lindur në vitin e largët, 1870.
Ai ka parë t’i vdesin 10 vëllezërit dhe motrat e tij, si dhe katër gratë që ka pasur, e fundit prej të cilave në vitin 1988.
Gotho thotë se është gati për të vdekur, por kjo nuk po ndodh.
Duke folur për mediat vendase, ai tha se e ka bërë gati varrin që në vitin 1992.
“Ajo që unë dua, është të vdes para nipërve të mi”, thotë ai.
Por, duket se vdekja e ka harruar Gothon.

1 2 3 4

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »