10 shtetet më të lumtura në botë (Video)

0

Danimarka është vendi më i lumtur në botë. Kështu të paktën thotë raporti  i Lumturisë që është bërë nga Kombet e Bashkuara.

auto_dani1427052872

Vendet më të lumtura ku shumica prej tyre janë nga Skandinavia kanë korrupsionin më të vogël në botë, paga të larta, kushte të mira jetese dhe lirinë për të jetuar ashtu siç dëshirojnë ata./Zeri/

Më poshtë mund të shihni listën e 10 vendeve më të lumtura në botë:

  1. Danimarka –
  2. Norvegjia
  3. Zvicra
  4. Holanda
  5. Suedia
  6. Kanada
  7. Finlanda
  8. Austria
  9. Islanda
  10. Australi

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »