​Vazhdon varfërimi i Serbisë

0
Në Serbi, sipas shënimeve zyrtare, çdo i katërti qytetar, përkatësisht 1,8 milionë, është në kufi të varfërisë.

Shkalla e varfërisë në Serbi është 24,6 për qind dhe kjo e këtë shtet e vendos në vendin e parë të vendeve evropiane:

Në Greqi shkalla e varfërisë është 23,1 për qind, pason Rumania me 22. 6 për qind, Spanja 22,2 për qind dhe Bullgaria 21,2 për qind.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »