​Tottenham turpëron Realin

0

Tottenham Ka deklasuar Real Madridin me rezultat 3:1, në kuadër të Grupit H të Ligës së Kampionëve.

Skuadra angleze, Tottenham ka mposhtur me lehtësi 3:1 kampionin e Evropës, Real Madrid në Wembley.

Golat për Tottenhamin në këtë ndeshje i shënuan Dele Alli dy dhe Christian Erikse, ndërsa për Realin realizoi Cristiano Ronaldo.

Pas kësaj fitoreje Tottenham kryeson grupin me 10 pikë, ndërsa Reali renditet në vendin e dytë me 7 pikë. /Express/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »